Ha az egeret
az applet különböző részeire húzzuk, buborékos magyarázatok bukkannak elő. A Leírás dőlt betűs szöveghez kapcsolt linkjei a Virtual Laboratories fejezeteire vagy alfejezeteire mutatnak az illető fogalmak angol nyelvű magyarázatával. Az ilyen hivatkozások mind ugyanabban az ablakban nyílnak meg.
A véletlen kísérlet (random experiment) lényege az, hogy \(n\) db egyforma kockát dobunk egyszerre. Az egyformaság azt fejezi ki hétköznapi nyelven, hogy mindegyik kockára ugyanaz a valószínűségi eloszlás (probability distribution) vonatkozik. A következő eloszlások közül lehet választani:
A következő valószínűségi változók (random variable) aktuális értéke minden frissítés alkalmával feljegyzésre kerül a táblázatban:
A fenti változók bármelyikét kiválaszthatjuk bármikor (akár a kísérletek között vagy utólag is). A kiválasztott változó súlyfüggvényét (probability density function) és momentumait (moments) (várható érték és szórás) kék színben láthatjuk az eloszlásgrafikonon, ill. ezek értéke megjelenik az eloszlási táblázatban is. Miközben a szimuláció fut, az empirikus súlyfüggvény (empirical density function) (hisztogram) és az empirikus momentumok (empirikus várható érték és empirikus szórás) piros színnel látszanak az eloszlásgrafikonon, ill. feljegyzésre kerülnek az eloszlási táblázatban is. Az \(n\) paraméter értékét csúszkával lehet beállítani.